Vaardigheidsinsigne ‘Ik’ behaald

De welpen van de SBV/Kastanjegroep zitten niet stil: in november hebben zij gewerkt aan het vaardigheidsinsigne ‘Ik’. Elk vaardigheidsinsigne bij de welpen bestaat uit zes opdrachten die uitgevoerd moeten worden. Eén van deze opdrachten bestond uit het schrijven van een stukje tekst voor op de website van de scoutinggroep, waarin ze samen met hun nest beschrijven wat ze leuk vinden aan scouting en aan hun eigen groep. De welpenleiding Raksha, Marala en Ikki zijn super trots op hun welpen, die allemaal het insigne hebben behaald!

Wij zijn de SBV/Kastanjegroep. Wij vinden de spellen het leukst. Dit zijn onze favoriete spellen: Hollandse leeuwen, buskruit, stand in de mand, ratten en raven. Wij vinden het leuk om knopen te leren en te leggen. Dit zijn de knopen die we het leukst vinden: platte knoop, oud wijf, mastworp, paalsteek. Wij vinden alle insignes het leukst. Het leukste wat wij ooit hebben gedaan is Hemelvaartskamp. Toen gingen wij zwemmen en een hike lopen. Wij vinden het leuk om een welp te zijn, omdat we op kamp gaan. Raksha kookt op kamp bijna altijd stamppot.

Wij vinden de spellen op scouting Hollandse leeuwen en buskruit het leukst. Het is leuk om een welp te zijn, omdat wij spelen en omdat de leiding lief is. Wij willen graag het zakmesinsigne. Wij vinden cake koken het leukst, omdat het leuk is. Wij hebben ook knopen geleerd, zoals de platte knoop.

Wij vinden het leuk om met z’n allen spelletjes te spelen met iedereen. En we vinden het leukst aan welp zijn: we zijn een grote groep met leuke kinderen. Nest groen vindt insigne ‘Show’ het leukst, omdat we het leuk vinden om op te treden. Het leukste wat we bij de welpen hebben gedaan, vinden we Hemelvaartskamp. We hebben heel veel knappe dingen gedaan, zoals knopen. Dat is soms best lastig, maar daarvoor hebben we leuke leiding die ons kunnen helpen. We krijgen ook steeds meer leuke kinderen. We hebben ook een nieuwe leiding: Ikki. Ook hebben we net nieuwe nesten. Een nieuwe nestleider is er ook bij nest groen.

Wij vinden het spel Hollandse leeuwen het leukst, en insigne ‘EHBO’, want we mochten de leiding inwikkelen met mitella. Het allerleukste van een welp zijn, vinden wij dan toch wel buiten spelen. Als we naar buiten gaan, dan Hollandse leeuwen en de spelen in het bos. Wij vonden het leuk om raven en ratten te spelen en wij vonden het ook leuk om het insigne De Jonge Woudlopers te halen. Wij vinden het welpenlokaal erg mooi. Wij vinden het leuk dat er vrienden zijn. Wij vinden ons groepje leuk.